Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

X-Rite - pełna licencja Affinity Photo przy zakupie wybranych produktów

X-Rite - pełna licencja Affinity Photo przy zakupie wybranych produktów
4 października
2017 19:31

Firma X-Rite nawiązała współpracę z marką Serif i do wybranych produktów oferuje bezpłatną licencję oprogramowania Affinity Photo dla systemów operacyjnych MacOS lub Windows. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Z promocji można skorzystać kupując - w okresie od 1 października do 31 grudnia 2017 r. - jeden z wybranych produktów:

 • ColorMunki Display
 • ColorChecker Passport Photo
 • ColorMunki Photographer Kit

Szczegóły można znaleźć na stronie informacyjnej promocji. Dostępny jest także regulamin.

Można także odwiedzić stronę producenta oprogramowania Affinity Photo oraz pobrać wersję testową aplikacji.

Warto dodać, że dodatkowo z każdym kupionym zestawem promocyjnym X-Rite otrzymuje się kod od eduweb.pl ze zniżką 20% na pełny, 6 godzinny kurs Affinity Photo. Więcej informacji o kursie tutaj.


Komentarze czytelników (6)
 1. eMGie
  eMGie 5 października 2017, 10:28

  Affinity Photo to kolejny wywoływacz korzystający z dcraw (tak jak Lightroom, Capture One, DxO Optics, ACDSee... itd). Efekt? Śliwkowy zafarb przy wyciąganiu szczegółów z głębokiego cienia. Nie mają tego firmowe programy Canona, Nikona i Olympus, tam szczegóły w cieniach są neutralne. Niezły pod tym względem jest też Silkypix,, nic dziwnego że to ten właśnie program wybrało Fuji i Panasonic jako soft do swoich RAWów.

 2. focjusz
  focjusz 5 października 2017, 14:55

  o nie znałem tego Silkypixa - potestujemy.

 3. lcf
  lcf 8 października 2017, 10:01

  @eMGie: Affinity Photo jest bardzo dobrym programem do edycji obrazu, ale NIE JEST dobrym wyborem do konwersji z RAW. Takie rzeczy lepiej robić w programach, które tylko do tego służą i są w tym bardzo dobre - czyli np. Capture One lub RawTherapee.

 4. eMGie
  eMGie 8 października 2017, 23:33

  No i znowu kółko się zamyka, RawTherapee też korzysta z kodu dcraw który ma niedopracowany balans i punkt odcięcia czerni, stąd ta paskudna magenta przy wyciąganiu z cienia.

 5. filorp
  filorp 9 października 2017, 15:11

  To niekoniecznie wina dcrawa, pierwsze co bym wykluczył to kiepskie kalibratory i brak wsparcia dla kalibracji aparatu w programach niezależnych. Jeśli masz colormunki albo spydera to zapomnij o poprawnie skalibrowanych cieniach (choć podobno najnowszy spyder 5 jest prawie tak dobry jak i1pro z naciskiem na "prawie") To, że są różnice w wywoływarkach jest znane nie od dziś.... Affinity wszedł w dobrym momencie kiedy zagościł abonament od adobe ale nie jest w 1% tak dobry jak adobe....

 6. pomydor
  pomydor 10 października 2017, 15:52

  ja tam trzymam kciuki za Affinity. sam fakt, ze jest w duzym stopniu kompatybilny z mopolista jest cenny a nie jak corel/adobe czy quark/adobe...
  poprobowalem pobieznie Affinity gdy udostepnili darmowe bety do testow na windzie i bylem bdzo pozytywnie zaskoczony roznymi rozwiazaniami, mimo, ze jestem wychowany wylacznie na adobim i quarku.
  jesli jeszcze opracuja Affinity-Indesign to bedzie powazny i mocno konkurencyjny komplet.
  choc dawniej zanim byl quark a tym bdziej indesign wydawnictwa z powodzeniem powstawaly takze w bdzo dobrym freehandzie Macromedii.
  tak wiec trzymam kciuki. monopolista ma lata udoskonalen i jest wszechstronny, owszem, jednak obecne zdzierstwo abonamentowe fajne nie jest. a Afinity za chwile moze byc na takim samym poziomie lub lepszym. bo dlaczego nie? kibicuje im szczerze.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.