Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.


Aktualności

Parrot Bebop 2 Power

Parrot Bebop 2 Power
5 października
2017 13:25

W październiku do sprzedaży w Polsce trafi nowy dron firmy Parrot - model Bebop 2 Power. Urządzenie wyposażono w szerokokątną kamerę z matrycą 14 Mpix, obiektywem f/2.3 i trójosiową stabilizacją obrazu. Do dyspozycji są też dedykowane gogle VR do pilotowania drona.

Informacja prasowa

Dron Parrot Bebop 2 Power. 30 minut lotu i więcej funkcji wideo.

Kraków, 5 października 2017 r. – Dron Parrot Bebop 2 Power pozwala latać dłużej i docierać jeszcze dalej, dając użytkownikowi więcej swobody w poszerzaniu swoich horyzontów. Pojemniejsza bateria sprawia, że nowa odsłona Bebop 2 może utrzymywać się w powietrzu nawet przez pół godziny, a dedykowane gogle VR umożliwiają pilotowanie drona z widokiem z perspektywy pierwszej osoby.

Sprawdzona konstrukcja, nowe możliwości

Podczas opracowywania wersji Power flagowego drona Bebop 2 inżynierowie firmy Parrot rozszerzyli jeszcze znacząco możliwości tej sprawdzonej i dobrze znanej maszyny. Zastosowanie nowych akumulatorów o pojemności 3350 mAh pozwoliło przedłużyć czas, który dron może spędzić w locie, do 30 minut. W zestawie wraz z dronem użytkownik otrzymuje dwa akumulatory, a ich wymiana jest szybka i łatwa. Dzięki temu pojedyncza sesja z Bebop 2 Power może trwać nawet godzinę. Udało się również zachować niewielką wagę urządzenia (525 g) oraz znakomite parametry lotu charakterystyczne dla serii Bebop.

Parrot Bebop 2 Power

Nowa odsłona flagowego drona Parrot jest jednocześnie lekka i wytrzymała. Bebop 2 Power zbudowany został z mieszanki włókna szklanego oraz tworzywa Grilamid® – materiału często stosowanego w nadwoziach nowoczesnych samochodów. Obudowę wykończono w konwencji podwójnej czerni (DUAL BLACK), łącząc niebrudzące się elementy matowe z błyszczącymi i odbijającymi światło słoneczne. Z tyłu drona umieszczona została widoczna z daleka niebieska dioda pozycjonująca.

Bebop 2 Power oferuje m.in.:

 • więcej funkcji fotograficznych oraz wideo, możliwych dzięki ulepszonym trybom pracy wbudowanej kamery. Dron wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sieci neuronowe do analizowania obrazu. Bebop 2 Power może podążać za użytkownikiem dzięki funkcji Follow Me lub wykonywać zaprogramowane wcześniej za pomocą smartfona ujęcia;
 • lepszą personalizację dzięki nowym profilom sterowania. W trybie wideo zwiększona precyzja pilotażu ułatwia uchwycenie lepszych ujęć. W trybie sportowym dron może rozpędzić się do 65 km/h i pozwala pilotowi na bardziej agresywne manewry. Dodatkowo w tym trybie można w pełni wykorzystać gogle VR Parrot Cockpitglasses 2, przełączając się na widok z perspektywy pierwszej osoby (FPV);
 • funkcję startu z ręki, gdy czas lub brak miejsca ograniczają możliwość startu drona z ziemi;
 • funkcję Touch & Fly, dzięki której dron samodzielnie poleci na miejsce wskazane przez użytkownika na mapie w dedykowanej aplikacji FreeFlight Pro.

Parrot Bebop 2 Power

Dron, którzy poszerza horyzonty

Dron wyposażony jest w szerokokątną kamerę 14 MP z trójosiową stabilizacją obrazu. Obiektyw ma jasność f/2.3. Kamera rejestruje wideo o rozdzielczości Full HD z prędkością 30 kl./s i przesyła go na żywo do urządzenia mobilnego. Wspiera również tryb widoku z pierwszej osoby, generując odpowiednio przetworzony obraz na potrzeby smartfona osadzonego w dedykowanych goglach VR – Parrot Cockpitglasses 2. W trybie fotograficznym dron wykonuje zdjęcia w formatach JPEG oraz RAW.

Parrot Bebop 2 Power współpracuje ze wzbogaconą o nowe opcje aplikacją mobilną FreeFlight Pro – jednym z najbardziej zaawansowanych i regularnie rozwijanych tego typu rozwiązań na rynku. Aplikacja pozwala na samodzielne sterowanie dronem, ale współpracuje również z kontrolerem Parrot Skycontroller 2, oferując użytkownikowi cały szereg dodatkowych możliwości – szczególnie w zakresie lotu autonomicznego oraz zaawansowanego rejestrowania oraz edycji materiału wideo.

FreeFlight Pro jest aplikacją modułową, którą można bardzo łatwo rozbudować i dopasować do swoich potrzeb. W zestawie Bebop 2 Power dostarczany jest kod odblokowujący tryb Follow Me, w którym dron podąża za swoim operatorem i rejestruje jego aktywności na wideo. Follow Me wykorzystuje zarówno śledzenie optyczne jak i nawigację GPS, inteligentnie dostosowując się do tego, co robi użytkownik – niezależnie od tego czy stoi w miejscu, biegnie, czy też uprawia wspinaczkę.

Parrot Bebop Power w Polsce

Zestaw Parrot Bebop 2 Power z goglami FPV w sprzedaży pojawi się jeszcze w październiku. Dostępny będzie w wybranych sklepach z elektroniką oraz w internetowym sklepie firmy Parrot. Sugerowana cena detaliczna kompletnego zestawu to 2999 zł.

Zawartość zestawu Parrot Bebop 2 Power – Pack FPV:

 • dron Parrot Bebop 2 Power
 • kontroler Parrot Skycontroller 2 z przystawką do mocowania smartfona lub tableta
 • gogle Parrot Cockpitglasses 2 (wspierające tryb FPV)
 • dwa akumulatory o pojemności 3350 mAh
 • ładowarka sieciowa, przewody, komplet adapterów podróżnych (UE, USA/JAP, UK, AUS/NZ)
 • 8 śmigieł (2 komplety po 4 śmigła)
 • narzędzie do ich montażu/demontażu śmigieł
 • skrócona instrukcja obsługi


Komentarze czytelników (15)
 1. szafir51
  szafir51 5 października 2017, 13:39

  Bardzo ciekawa informacja. Nie mogę się wprost doczekać testów tej kamery.

  Hej, co z testami kamer w tabletach i SmartTV?

 2. noob
  noob 5 października 2017, 15:19

  Hej, może jeszcze kamery cofania w autach?

 3. BeautySensitive
  BeautySensitive 5 października 2017, 16:10

  CCTV testy tez by się przydaly

 4. LarsikOwen
  LarsikOwen 5 października 2017, 16:58

  pt. optyczne.pl muszą się z czegoś utrzymywać.
  Świat nie zwariował jeszcze na tyle, żeby mogli się utrzymać na przykład z nierządu.

 5. Szabla
  Szabla 5 października 2017, 18:52

  Nierząd? Ładnie tak o władzy? :P

 6. Myszowor
  Myszowor 5 października 2017, 19:07

  Władza to rząd, reszta to nierząd ;p

 7. Tee2000
  Tee2000 6 października 2017, 07:55

  Nawet 30 minut lotu. To jest śmieszne.

  Dwa akumulatory o pojemności 3350 mAh. Czyli akumulatorki jak w telefonie komórkowym.

  Szkoda zachodu na taki sprzęt.

 8. szafir51
  szafir51 6 października 2017, 11:20

  Tee2000
  A jakie napięcie mają te telefonowe baterie? Ile z nich wyciśniesz A w danym momencie? Jak bardzo możesz je obciążyć? To ma jakieś znaczenie czy nie za bardzo?

 9. szuu
  szuu 6 października 2017, 11:56

  poniżej 600g więc można latać wszędzie bez zawracania sobie głowy biurokracją, w przeciwieństwie do "dużych dronów".
  w tej klasie 30 minut lotu to typowy wynik.

 10. sadrax
  sadrax 6 października 2017, 17:35

  Nie podaliście najbardziej istotnej informacji. Otóż zasięg tego drona to "2 km with the WiFi HD 720p", co przy dronach FPV jest szczególnie istotne. Jak dla mnie jest nieźle, ale w tej cenie kupię już Phantoma 3 Adv. A jeśli trochę dołożę to może i 4 Std albo nawet okazyjnie używanego Mavica. Reasumując cena powinna być w okolicy 2k pln, byłby to wtedy niezły kąsek.

 11. ***s***
  ***s*** 6 października 2017, 20:38

  noob 5 października 2017, 15:19 Hej, może jeszcze kamery cofania w autach?


  No bardzo smieszne.


  Szczegolnie w czasach kiedy nie ma juz programu czy filmu bez ujec z drona.

 12. szuu
  szuu 6 października 2017, 21:56

  i tak wiadomo co by napisali...

  "olbrzymia dystorsja w plikach RAW!"

 13. Lipen
  Lipen 7 października 2017, 09:27

  Ale nie ma co się podniecać. To przecież tylko zabawka. Profesjonalne drony używane w wojsku czy nawet TV są zupełnie innej klasy. 30 min do zabawy wystarczy. I tyle.

 14. ***s***
  ***s*** 7 października 2017, 19:22

  @Lipien -

  Ale nie ma co się podniecać. To przecież tylko zabawki typu Canon L czy jakis Nikkor. Profesjonalne obiektywy używane w filmiw czy nawet TV są zupełnie innej klasy. 35mm wystarczy. I tyle.

 15. ***s***
  ***s*** 7 października 2017, 20:08

  @Lipien -

  Ale nie ma co się podniecać. To przecież tylko zabawki typu Canon L czy jakis Nikkor. Profesjonalne obiektywy używane w filmiw czy nawet TV są zupełnie innej klasy. 35mm do zabawy wystarczy. I tyle.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.